Δευτέρα, 04 Φεβρουαρίου 2019 13:41

Οι ομάδες μας στις Εθνικές Κατηγορίες

Β΄ Εθνική (2ος Όμιλος - 16η αγωνιστική)

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 86-70
Δεκάλεπτα: 16-21, 41-39, 60-61, 86-70
Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 3,Σισμάνης 5, Πονόπουλος,  Βάλλιος 3(1), Τσιακλάγκανος 8,Καβαργύρης, Κοθράς 19(3), Παραπούρας 9(3), Σουτζόπουλος 13(1), Καντάρκος 10.

Η Βαθμολογία (σε 16 αγώνες)
1.Ανατόλια (15-1) 31
2.Αγρίνιο (12-4) 28
3.Ελευθερούπολη (11-5) 27
4.Ερμής Λαγκαδά (9-7) 25
5.Φίλιππος Βέροιας (9-7) 25
6.ΧΑΝΘ (9-7) 25
7.Μαχητές Πειραματικό (8-8) 24
8.Έσπερος Λαμίας (7-9) 23
9.Χαλκηδόνα / Πειραματικό (7-9) 23
10.Φαίακας Κέρκυρας (7-9) 23
11.Γέφυρα (7-9) 23
12.Νίκη Βόλου (7-9) 23
13.Φάρσαλα (6-10) 22
14.Στρατώνι (6-10) 22
15.Ίκαροι Σερρών (6-11) 21
16.Μακεδονίκος (3-13) 19

Γ΄ Εθνική (3ος Όμιλος - 14η αγωνιστική)

Εύαθλος Πολυκάστρου-Τιτάνες Παλαμά  81-54
Δεκάλεπτα: 24-13, 58-30, 72-41, 81-54
Διαιτητές: Πράττος, Σελεβός
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 7(1), Ημερίδης 36(2), Μαρκόπουλος, Αθανασίου 3, Γιαμπατζίδης 2, Γκαντίδης 2, Ζωιτσούδης, Τσελέκης 6, Σιδηρόπουλος 20(1), Κουτούλας 5(1)

Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΑΣ Μελίκη 82-72
Δεκάλεπτα: 20-21, 37-42, 55-59, 82-72
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Θρασυβουλίδης
ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 25, Μαυρίδης Β. 25, Κυριακού, Καποδίστριας, Λέφας 10, Μαγαλιός, Καρατζάς 3, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 6, Κοτζαμπάσης 3, Λαπατούρας 2, Ρογγότης 2.

Βαθμολογία
1. Πρωτέας Γρεβενών 25
2. Δόξα Λευκάδας 24
3. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 23
4. ΑΓΣΙ 23
5. Ίκαροι Τρικάλων 20
6. Μαντουλίδης 19
7. Εύαθλος Μακεδόνες Πολυκάστρου 19
8. Τιτάνες Παλαμά 19
9. Ολυμπιακός Βόλου 17
10. Μελίκη 17
11. Καλαμπάκα 16
12. ΑΟΚ Βέροιας 15
13. Νικόπολη Πρέβεζας 15

*Ο ΑΟΚ Βέροιας έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Α2 Γυναικών (2ος Όμιλος - 12η αγωνιστική)

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Πιερικός Αρχέλαος 71-52
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 21-13, 38-33, 51-42, 71-52
ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος(Χατζηϊωάννου-Ξηρομερίτης): Τελίδου 13(1), Χρυσοστομίδου 13(1), Ζουγουρίδου 3(1), Κιλόλ 2, Τσολεόγλου 3, Λάππα 2, Μπαγλαρίδου 2,Μπουμπουλέντρα 5(1), Καρατάσιου 4, Καρανικόλα, Γκρίτζαλη 5.

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός 24
2. ΑΕ Πυλαίας 22
3. ΠΑΣ Γιάννινα 21
4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 21
5. Αρης 19
6. Απόλλων Καλαμαριάς 19
7. Αστέρας Ιππ. 18
8. Πανσερραϊκός 16
9. Πιερικός Αρχέλαος 15
10. Ολύμπια Λάρισας 15
11. Τιτάνες Δράμας 14
12. Ολυμπιακός Βόλου 12

Read 126 times